Moodsaid nippe mugavama köögi tarvis

Piret Tali, 23. märts 2020

Köögitrendid on aeglasemas muutumises kui mööblimood tervikuna, kuid mõnedki mõnusad nipid teevad köögielu funktsionaalsemaks.

SOOVITUSED KÖÖGI PAREMAKS PLANEERIMISEKS
1. Suurem tööpind toiduvalmistamiseks ja rohkem kappe. Suurtesse seinakappidesse on nüüd võimalik ära panna nõud ja kodumasinad, mida varem hoiti külmkapi peal, aknalaual ja kuskil nurgas. See vabastab hulga tööpinda.
2. Suletud hoiuruum, näiteks kapid ja sahtlid; integreeritud ahi. Asjad saavad silme alt ära hoiuruumi, mikrolaineahi asendub integreeritud ahjuga.
3. Korralageduse vastu aitab hele värv ja korralik valgustus. Heledad seinad ja mööbel loovad köögis avarama tunde. Rippvalgusti söögilaua kohal ja täiendav valgustus tööpinna kohal.
4. Minimalistlikus kujunduses pääsevad esile hooajalised detailid. Lauamatt või väike lill loovad kohe uue meeleolu.

Pere köök pärast uuenduskuuri. Kõik asjad on nüüd oma koha ja inimesed oma istekoha leidnud. (Tootja)

PEHME RAY KÖÖKI JA KÖÖGILETI JUURDE
Elmet Treieri poolt Tarmekole disainitud tooli ja baaripuki RAY ja RAYBOY puhul on autorit inspireerinud raikala. Tegu on mööblitööstuse jääkidest ühes tükis valmistatud ergonoomilise tootega. Saadaval nii heleda kui tumedana ning nüüd ka polsterdatud versioonis.
tarmeko.ee, valhallaliving.ee

Tool Raybay (tarmeko.ee)
Baaripukk Ray (tarmeko.ee)

VAHVAID VALGUSTEID
SEITSMEKÜMNENDATE KAMMPÄKK
Maalähedane ja avatud kööki sobiv nostalgiline kirsipuust Marseti valgusti viitab 70ndatele, mil see esmakordselt loodi. Nüüd on see ajastu taas hinnas ja moes. hektor.ee

INDUSTRIAALNE LOFTILIKKUS
Ferroluce retrolik valgusti sobib nii maamajja kui industriaalsesse lofti. Torustik koos valgustitega on võimalik ise kodus kokku panna. hektor.ee

Ideid Arensilt

ÜHT VÄRVI TUMEHALL
Parema tulemuse huvides on Arens viimase aasta jooksul ühtlustanud oma kapisiseste furnituuride välisilmet – nii hinged, kandurid, sahtlisiinid, nurgamehhanismid kui ka prügisorterid on ühtlaselt tumehallid. arens.ee

MARMORIMUSTRIGA LAMINAAT
Ka laminaattööpinnad on värskete suundadega kaasas käinud. Suure populaarsuse on võitnud uued ilusas pastelses ja samas väga laias värvigammas marmorimustriga laminaatpinnad.

SÜVISTATUD VALAMU
Väga soositud on Arensi partneri Kiviseppade nn ideaalse süvistusega valamu, kus sobilikku tooni kivivalamu upub tööpinda, jättes liitekohad märkamatuks. Pakutavate kunstkivipindade valik on rikkalik, teiste hulgas leiab hetkel väga moekaid ja loomutruid marmorimustriga pindu.

Süvistatud valamu (arens.ee)

PRINTDEKOORID
Printdekoorid nii tööpindadel kui karkassi- ja uksematerjalidel on uskumatult loomutruud, imiteerides kõikvõimalikke looduslikke mustreid ja faktuure. Need on reaalselt krobelised, puidusüülised või siis näiteks puulõikesüülised.

VALGUSTIGA SEGISTI
Võidukäiku teeb valgustus. Soovi korral võib valgustada kapialust, sahtlit, soklit, kappi. Varasemad leedlampide „täpid“ on kadunud ja valguspind ühtlane. Ka segisti võib olla valgusega – valgus süttib kas nägusale diskreetsele lülitile klõpsates või hoopis viipest või puudutusest.

TAMMESPOONIGA TÖÖPIND
Huvitav uus toode on tammespoonitud tööpind, mis on väliselt identne tamme liimpuiduga, aga hinnaklassilt jääb poole odavamaks. arens.ee

Tammespooniga tööpind (arens.ee)

VARJATUD UKSEHINGED
Põnev värske toode on musta kitsa alumiiniumraamiga uks, kus mustad uksehinged jäävad peitu, musti metallriiuleid saab aga täpselt oma soovi järgi kujundada.

IKEA 5 nippi köögi korrastamiseks
1. Igale asjale oma koht. Kui hoiad sarnase funktsiooniga nõusid ja köögiriistu samas kohas, leiad need kiiremini üles.
2. Kasuta karpe. Vaid paarieuroste karpidega saad köögikapid kenasti korras hoida.
3. Kasuta sahtlites sisusid ja vaheseinu. Hoiuruumi tekib juurde, kui hoiad potikaasi ja lõikelaudu sahtlis vertikaalselt, sest nii võtavad need vähem ruumi. Nõude ja söögiriistade hoidikud aitavad kõigele oma koha leida.
4. Kasuta kappides riiulisisusid. Selliseid korraloojaid võid kasutada näiteks riiulitel klaaside, kausside või maitseainetopside üheskoos hoidmiseks.
5. Hoia toit läbipaistvates anumates. Ühtmoodi anumaid võib kapis või sahtlis hoida üksteise kõrval või laduda need üksteise peale. Selline moodus aitab vähendada ka toidu raiskamist.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?