Kodukirja lugeja annab tagasikaja

Kodukiri, 23. märts 2020

Aasta võidukodusid ja -aedu on ikka väga põnev uudistada. Minu eelistus küll ei võitnud, aga preemiad on õigetesse kodudesse läinud. Nii palju tublisid ja tegusaid inimesi, õnne teile!

****

Igas kodus on mõni detail või ese, mis meeldib ja pilku püüab. Tänapäeval on poes sisustuskaupa palju, seda peab tõesti oskama paigutada, mitte lihtsalt meeldivaid asju kokku ostma, mis lõpuks jäävad tolmu koguma. Oleme reisidelt toonud kaasa nänni, aga kodus ei oskagi neile kohta leida. On vähemalt õppida leidlikelt, kes isegi taaskasutusest leiavad asju, mida veidi kohendatakse ja siis neile uus elu antakse. Lihtsalt imetlusväärne! Aitäh ka retseptide eest!
Priit

(Kodukiri 3 2020)

****

Ootan Kodukirja alati, nagu väike laps ootab jõuluvana. Käin kuu lõpus muudkui postkastist uut Kodukirja otsimas ja kui juhtun sel ajal kodus olema, kui meie väikelinna ralliässast postiljon oma tuuril on, siis piilun kohe aknast, et äkki potsatab meie postkasti Kodukiri, mis on minu tellitud ajakirjadest alati esimene. Loen selle üldjuhul kohe esimese hooga läbi ja siis hakkan mehele uusi põnevaid sisustusideid pähe määrima. Ja kuni järgmise numbri ilmumiseni lehitsen ja uurin ajakirja muudkui uuesti ja uuesti. Seekord köitis mind kohe esikaane pilt, millel ilutses just kodukonkursil minu lemmikuks olnud kodu. Väga kasulik oli ka lugeda, millised on peamised vead, mida kodukujunduses tehakse, proovin neid kindlasti vältida. Kuna meie enda imearmas vanas ja väärikas majas asuv kodu on ka alles pooleldi remonditud, siis ootan juba huviga järgmist Kodukirja numbrit, et sealt jälle ideid saada ja kauneid kodusid imetleda.
Ilusat kevadeootust soovides
Annika

****

Mul on hetkel pooleli oma uue maja otsast lõpuni kujundamine. Kodukiri oligi tegelikult esimene kirjakandja toodud saadetis, mis uhiuue postkasti ja aadressi ära ristis. Pinterest on plaanide tegemisel minulgi suur abimees ja telefon on pilte täis salvestatud. Ning siis tuleb Kodukiri ja tuletab meelde, kuidas tegelikult ma ju hoopis naudin kontrastseid värve ja üldse värvilisi kodusid. Kopli korter oli tõeline silmarõõm ja oli hea vaadata seda boheemlaslikku rõõmu. Ning siis vaatan oma Pinteresti pilte, kus toonib hele Skandinaavia, ja mõtlen, et kuhu olen ennast kaotanud. Ehk siis nõustun igati Aasta Kodu perenaisega, et liigselt üheülbalisi Pinteresti sisustuspilte vaadates võid unustada selle veelgi parema, mis muidu loomulikult enda seest tuleks. Mitmedki pildid andsid inspiratsiooni seada sammud taaskasutuspoodi, erksaid varandusi otsima.
Tervitades, Kaisa

****

Täname rohke vastukaja eest! Paistab, et kodukonkursil hoitakse huviliselt silma peal! Auhinna, Iittala Nappula lillepoti võitis Annika.

Kirjutage meile, kuidas meeldis aprilli ajakiri. Auhinnaks on kodumaine loodust hoidev toode – Sutu pilliroost kõrred Saaremaalt.

Loodussõbralik auhind (Sutu)

Kirju ootame 14. aprilliks: Õhtuleht Kirjastus, Kodukiri, Narva mnt 13, Tallinn 10151 või malle.pajula@kodukiri.ee

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?