TOIMETAJA VEERG | Kodukesksem aeg

Malle Pajula, 23. märts 2020

Istun pargipingil ja söön võileiba. Järsku lendab madalalt üle haneparv. Kuigi pikalt teelt, on neis nii palju jõulisust, energiat. Rongisõit Tamsallu jääbki mõneks ajaks mu rännuseikluseks.

Järgmisel päeval määratakse mind kontaktsena karantiini, eemalolek pikeneb veel teisegi varajase haigestunuga saadud ruumikontakti tõttu. Tubases režiimis ärgates on kolmas mõte, et suvel peaks rohkem hoidiseid sisse tegema. Esimene mõte: kui tervist on, loen läbi rannahooajal pooleli jäänud Toscana-raamatu, pisut irooniline küll praegu. Ja koristan kapid ära.

Kodukesksem elu puudutab kevade hakul enamikku, kindlasti on seal rohkem viibides tulnud ka sisustusmõtteid ja -tegemisi. Pakume üle kodukontorite kokku pandud ajakirjas nii tärkavat aiandusenergiat kui ka remondinõu. Uurimiseks eri stiilides kodusid: elegantset suurlinliku, boheemlikult loodussõbralikku ja armsat helget väikekorterit.

Igaüks saab aga sellest olukorrast tuleviku tarvis praktilist õppida.

Minu 3 tähelepanekut:
• Koguse suuruse üle võib vaielda, kuid ka ilmaolude tõttu võiks toiduvaru kodus olla. Võtke kuivained jaokaupa kasutusse ja ostke asemel uued (jälgige kuupäevi ja ka toidukoisid, kes armastavad liigutamata seisvat tagavara). Mõelge ka sellele, mis lisand kuivaine või juurvilja juurde käib. Kauasäiliv piim või kondenspiim on päris praktilised. Kodus läheb ka palju magusat à la halvaa. Ärge unustage lemmiku allapanu või toiduvajadusi.
• Kui kuulete, et keegi ei malda krõbinaga igaks juhuks koju jääda, ärge peljake olla näpuga viibutaja!
• Hea idee kollektiivis: meil lõid kolleegid meililisti, kus pakkusid abi toidu ukse taha toomisel toasistujatele või siis nende kodupiirkonnas elavale eakamale sugulasele, kelle lähedased parasjagu liikuda ei saa või ei tohi.
Tunnen, kuidas annavad jõudu kõrged kollased potinartsissid köögilaual. Üks nipp ongi end ümbritseda rõõmsate värvidega. Päikselise kollasega, mis on ka kevadpühade üks toone.

Head aprillikuud!

Malle Pajula (Priit Grepp)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?