Kes kujundab kodu?

Malle Pajula, 27. jaanuar 2020

Iga kord, kui ma seda teemat puudutan, kohmetutakse, nagu räägiksin tabust.
Eesti kodud on veel valdavalt naise nägu. Kuna siinsed naised on aastakümneid väga hakkajalt isetegemise ja sisustuse vastu huvi tundnud, pole selles soostereotüüpses tõdemuses ju midagi halba. Magamistoad, nagu Hyacinth Bucketi sarjas, kus tema karvase rinnaga abikaasa Richard ärkab roosimustriga voodilinade vahel, roosimustriga lambivarju kõrval, roosimustriga tapeedi taustal ning seda hetke võimendab mürisev naer, on praeguses neutraalses minimalismimoes niikuinii üsna kadunud.

(pexels.com)

Tüdrukud mõtlevad juba varakult kodule: mängivad nukukodudega ja teismelisena sätivad oma tuba ümber omavanuseid blogijaid jälgides. Unistavad, milline võiks kunagi päris enda kodu välja näha. Ja paljud mehed tunnistavad, et kui naine nende ellu tuli, tekkis koju kohe teine soojus. Kuulen ka pereisasid käega löömas, et las kaasa möllab, talle see meeldib. Kodurahu püsib ja kui naine on õnnelik, siis teadagi…
Iga aastaga kohtan oma töös üha enam aga paare, kus mõlemad pooled on kodu kujundamisse innukalt panustanud, ideid otsinud ning poode kamminud, ka kirgliselt vaielnud. See võib olla ühine hobi, mis samamoodi hoiab veel tihedamalt koos – sageli kolitakse juba loodud tervikust järgmisse, erilisemasse, paremasse ja keerukamasse, et oleks jälle põnev otsast alustada.
Seekordsesse rahva lemmiku tiitli pälvinud koju astudes tundsin kohe ära maskuliinsema joone ja toonid. Tuligi välja, et pereisa Priit oli juba enne teisi tulnud uude kodulinna perele uut kodu planeerima. Kodu mõjus seetõttu eriti värskelt. Ju tundsid selle ära ka netihääletajad.
Head veebruarikuud!

Täname Aasta Kodu netižüriis hääletanuid!
Teid oli ligi 6000.
Hääle andnute vahel loosisime välja 3 K-rauta kinkekaarti. 50eurose kaardi saavad Angelina Nöps, Jane Merits, Kirsi MB Kirss.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?