Ingrid Marguse ägedad disainesemed

Dagmar Reinolt, 24. juuli 2019

Disain on näitlejanna Ingrid Marguse jaoks midagi, mis erineb tavapärasest made in China toodangust. Selles on rohkem hinge ja südant, ehedust.

1) Kui palju kannad ja tarbid Eesti disainerite loodut?
Kannan seda üsna palju, see on viis, kuidas innustada ja toetada kodumaiseid tegijaid. New Yorgis elades sain kinnitust, et meie disain on vägagi pilkupüüdev. Sealsed inimesed julgevad rohkem komplimente teha ja kui midagi kaunist nähakse, siis ka öeldakse.

2) Ägedad esemed kodus?

1. Martini maalitud esimene portree minust ajal, kui tutvusime. Ma usun, et igas kodus peaks olema üks maal, mis hoiab ja toetab seda kasvavat armastust.

2. Taimaalt siia rännanud voodikate, mille vanaisa tõi kingituseks vist küll minu emale, aga nagu ikka nende asjadega on... nüüd on see jõudnud minu juurde.

3. Estonia kõlar, mis pärineb Martini vanaisalt, kes mängis akordionit ja klaverit ning tegeles ka fotograafiaga, mis oligi tema igapäevatöö.

4. Arro Keraamika taldrikute komplekt, mis on nii värvikirev, et muudab iga toidukorra palju nauditavamaks.

5. Mu lemmikteetass on praegu ema juures – punast värvi pisikeste leekidega portselantassike. Olen suur teesõber ja tõeline tassifänn.

6. Minu kodus on ka mõned erilised kristallid, mille olen Indiast toonud. Need kristallid olid olemas ammu enne meid ja usun, et neis on peidus väga palju.

7. Ümmargune korvtool – parim koht, kus hommikuti mediteerida, lõuna ajal raamatut lugeda ja õhtul tassikest teed juua ning päeva kokku võtta.

8. Vana, aga armas suur malmvann, kus lõõgastuda.

3) Mis on hea disain?
See, mis on harmooniline ja sinuga sarnaselt võngub.

4) Millise disaineseme leiutamise idee tahaksid salamisi enda omaks tunnistada?
Ei saa me ilma õunata – Apple.

5) Millise probleemi võiks disaini abil maailmas lahendada?
Selle tohutu plastiuputusega võiks küll midagi ette võtta. Juba saab plasti sulatada ja sellest uusi asju valmistada, aga usun, et selles vallas annab veel palju ära teha.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?