Värvivahetus

Malle Pajula, 24. juuli 2019

Moekunstnik tuleb lavale. Rehmab lehvitada, nagu oleks argipäev, mitte nõudliku publiku ovatsioonid. Ei löö rinda kummi, vaid kaob kiiresti kardina taha. Lihtsas mustas tänavariietuses.
Imestan seda hetke moeshow'del alati. Ja põhjendan glamuurselt enda jaoks oma elutoa mahebeeži seina, kus on küll Morrise tapeet, aga muster pea aimamatu. Ja köögivärvi – kahvatu kooslus heledast rohelisest ja kollasest, mida looduses ei eksisteerigi. Nii nagu moelooja näeb palju enda ümber kangaid ja tegumoode, näen rohkelt sisustuspilte. Ju vajan kodus neutraalset fooni.
Koju baasvärve valides tasubki mõelda, mille keskel on olla hea. Kas elutuba võiks anda energiat või rahustada, olla klaar või sulnis? Mis tekitab isuka mõnusa olemise köögis ja lõõgastab päevast magamistoas? Ja püüda need omavahel kokku klapitada.

(Kodukiri)


Tänavuselt Soome elamumessilt naasime teadmisega, et põhjamaistesse interjööridesse tuleb palju kollast ja rohelist (vaata ülevaadet lk 10–28), mis oma saabumisest kodudesse tegelikult juba paar aastat vargsi sisustusproffide ilmas teada on andnud.
Miks meile tunduvad moevärvid hetkel just nii õiged? Kui valitakse aasta värve, siis lisaks sisustusekspertidele on kaasatud eri valdkondade inimesed, näiteks filosoofid. Mõtestatakse aega ja suundumusi, värvist esiti ei räägitagi. Pehme halli valitsusaeg oli pikk. Kuigi hall pole otseselt ju enamuse lemmikvärv, vajasime ilmselt sellest tulevat rahu, tasakaalu. Nüüd on rõõmsama kombinatsiooni kord. Ja nagu rõivamoeski, eks millalgi tuleb kontrast.
Küpsed kollased ja rohelised toonid jätkavad suvist päikselist ja looduskeskset olemist. Kasvõi õitsvate taluaialillede näol kollases vaasis.
Head augustikuud!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?