Kodukirja köögiuudised juulis

Pille Enden, 23. juuni 2019

Grillimine on mõnus tegevus ja hea ajaviide, olgu siis tulemuseks vanad head või uued põnevad maitsed. Grill toob kokku hea seltskonna ja loob suviselt muretu meeleolu iga ilmaga.

undefined (Max & Moorits)
undefined (Max & Moorits)

Uudsed grillvorstid
Max & Moorits on grillihooajaks välja töötanud uue maitsva toote: sealihast (80%) toorvorstikesed lambasooles pikantse, kümme kuud laagerdunud Forte juustu lisandiga. Pühajärve nime kandvad vorstikesed on pakis eraldi, seega ei ole neid vaja enam lahti lõigata.

(Tallegg)

Pöögimekiga kanavardad
Talleggi Aasia maitsete sarjas on grillile panna Jaapani köögikunstist inspiratsiooni saanud kookose-ingverimarinaadis kana­fileevardad – pöögipuidust varrastele lükitud kodumaisest kanasisefileest soolakas-magusa maitsega idamaine hõrgutis. Pöögist vardad annavad grillil süttides lihale oma mõnusa maitsenüansi lisaks.

(Fiskars)

Titaanist noad 
Fiskarsi sarja Titanium noad on valmistatud uudse tehnoloogia järgi, tänu millele püsivad noaterad neli korda kauem teravad ja on äärmiselt kerged, kaaludes u 110 grammi. Samuti ei hakka nuga roostetama. 3D-mustriga käepide on käes ergonoomiline ja mugav ning sellega toiduvalmistamine on ohutu. Titaniumi perekonda kuulub neli nuga: santoku nuga, köögiviljanuga ning 20 cm ja 16 cm teraga kokanuga.

undefined (Pille Enden)

Murimäe talu veinid
Otepää vallas Truuta külas Murimäe veinikeldri juures mäenõlval terrassidel kasvavat viinamarjaistandust vaadates võib hetkeks unustada, et oled Eestis, ja kujutada end hoopis Itaaliasse. Murimäe veinikeldris valmivad eriti maitsvad käsitööveinid on aga just Eestis kasvanud viinamarjadest ja loomulikult ka kohalikest marjadest ning puuviljadest valmistatud. Murimäe nime ja kaubamärgi nägu on sümpaatne perekoer Fimuri. https://murimaevein.ee/

undefined (Priit Grepp)

Kataifi tainas
Kataifi on valmistatud veest, nisujahust ja õlist ning näeb välja kui imepeentest omavahel põimitud tainaniitidest pesa, tuntud ka kui „ingli juuksed“, mis küpsedes jääb mõnusalt krõbedaks ja õhuliseks. Eriti populaarne on see Araabia ja Vahemere maades. Kasutada võib mistahes küpsetiste, nii soolaste kui magusate valmistamiseks. Poodides võib kataifit leida sügavkülmutatuna.

undefined (Premia)

„Lumehelbekese“ jäätis
„Lumehelbeke“ on eestimaine koorejäätis vahvlitopsis ja vaimukate illustratsioonidega pakendis. Kokku on valikus 8 eri pildi ja sõnumiga jäätisepakendit, sh „Harilik Põhja-Tallinna helbeke“, mõnes start-up’is elutsev „Nutihelbeke“, lennupiletite hinnatõusu tõttu ohustatud „Rändhelves“ ja suviseid vabaõhuüritusi väisav „Positiivushelbeke“. Piltide autorid on AW Stuffi andekad kunstnikud Liisa Kruusmägi ja Janno Pikkat.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?