Aiauudised mais

Ingrid Sembach-Hõbemägi, 2. mai 2019

Kevad paiskub enneolematu jõuga välja pungadest, paneb lokkama muru ja, mis seal salata, ka umbrohu. Nüüd paneb aednik oma tegevusega aluse uuele aia-aastale. Kevad on kulla hinnaga!

undefined (Tootja)

LOO OMALE RIPPAED
Lechuza uudiseks on kaskaadampel, milles kasvatada maitsetaimi, suvelilli, maasikaid või köögivilju. Integreeritud kastmissüsteem vähendab töövaeva, vee lisamise vajadusest annab märku andur. Kaskaadampli võib kas üles riputada või lihtsalt tasapinnale asetada.

undefined (Priit Grepp)
undefined (Priit Grepp)

Piilu pakki

Horticom on turule toonud väetisesarja, mille pakendi tagaküljel olev aken laseb heita pilku ka sisule. Koduaednikule sobivas väikepakendis on saadaval granuleeritud või veeslahustuvad kastmisväetised nii dekoratiiv- kui ka tarbeaia taimedele. Toime kestab kuni kuus kuud.

Z994R (Tootja)

UUDNE MURUTRAKTOR

Suurte alade hooldamist kergendab nüüd John Deere’i uus nullpöörderaadiusega muruniiduk Z994R, mis suudab tagada suurepärase niidutulemuse nii kallakutel kui ka tiheda rohuga aladel. Külgväljaviskega murutraktoril on elektriline käitamine ja uudisena Michelin X Tweel Turfi ilma õhuta radiaalrehvid, mis on laiemad ja kestavad tavalisest pneumaatilisest rehvist kolm korda kauem.

undefined (Fiskars)
undefined (Fiskars)

UUS JA MUGAV

Fiskars on täiustanud oma Xact™ aiatööriistade sarja ning lisanud hulga ergonoomilisi väikesemõõdulisi istutustööriistu, samuti pika varrega neljas suuruses rehasid, kõplaid, umbrohunoa ja kobesti. Kõigil neil on roostevabast terasest ots ja libisemiskindel käepide.

undefined (Priit Grepp)

MURUTURGUTAJA

Kevadel on hea aeg muru väetamiseks, ent sageli näeb madalalt niidetud ja värskelt väetatud muru välja nagu pärast rahesadu. Nüüd pakub Horticom sinakasroheliste graanulitega muruväetist Premium, mis nõnda silma ei riiva ja mille mõju kestab kaks-kolm kuud. Kompleksväetis sobib dekoratiivmurule ja sisaldab lisaks põhielementidele ka magneesiumit ja mikroelemente.

undefined (Priit Grepp)

SINISE SÄILITAJA

Compo pakub eriväetist siniõielistele hortensiatele. Alumiiniumoksiid aitab taimedel sünteesida ja säilitada sinist õievärvust, lisatud on ka vajalikke mikroele-mente. Siniste hortensiate jaoks peab ka muld püsima happeline, sest neutraalsed või lubjarikkad mullad muudavad nende sinise õie peagi roosaks või lillakaks. Valgeid hortensiaid see väetis siniseks ei muuda.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?