Värvipidu lambivarjul

Krista Nagel, 25. september 2018

Heledat tooni tagasihoidlik lambivari on saanud uue, rõõmsate värvilaikudega ilme. Värvimöllu loomiseks on erinevaid võtteid ja viise.

Siin on lambikuplile kantud esmalt heledates toonides aluskrunt ning seejärel värvid lahti lastud. Svammiga tõmmatud sinakad jutid mõjuvad lendlevate linnusulgedena, mida tasakaalustavad värvilised mummud ning valged laigud. Ülemeelik inspiratsioon, svammiga tupsutamine, jutid, templivajutused, rullitud kriipsud, tagatipuks sõrmelaigud – pane kõik mängu!

Vaja läheb:

- lambivarju ja lampi
- akrüülvärve (valget, sinist, rohelist, kollast, punast)
- svammi
- pintsleid
- vett ja veenõu
- ümarat puupulka
- alust värvide segamiseks (papptaldrik)
- soovi korral kummikindaid

.

Töö käik

1. Puhasta lambivari tolmust.

2. Sega pappalusel valgest ja beežist akrüülvärvist hele toon. Beeži asemel võid valge värviga segada pisut kollast ja kübeke punast. Lahjenda värvi natukese veega.

.

3. Võta segatud heledat akrüülvärvi svammile ja tupsuta või nühi lambivarju pind sellega üle. Kui soovid, jäta valgeid ja beeže laike. Lase aluskrundil kuivada.

4. Sega alusel valmis sinakasroheline värvitoon, võta see svammile ning, svammi pisut keerates, hakka lambivarjule värvijutte tõmbama.

.

5. Vajadusel lahjenda sedasama sinakasrohelist akrüülvärvi ning vajuta pulgaots värvi sisse. Pulgaotsaga vajuta varjule sinakasrohelisi mummusid. Jäta ruumi ka punaste mummude jaoks.

6. Sega valmis või kasuta tuubis olevat punast akrüülvärvi, lahjenda seda vähese veega. Vajuta pulgaots värvi sisse ning kanna lambivarjule ka teist värvi mummud.

.

7. Vajuta pulgaots punase värvi sisse ning rulli selle servaga siniste laikude peale kriipse. Seda võid teha ka pintsliga.

8. Vajuta värvialusele valget akrüülvärvi ning tee kas pintslit või sõrmega valgeid laike lambivarju heledamatele pindadele.

9. Lase kuivada.

.

10. Pane lamp ja lambivari kokku.
Oota õhtuhämarust, lülita lamp põlema, naudi valgust ja kiida end!

Krista Nagel
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?