Värskeid leide Disainiöölt

Piret Tali, 25. september 2018

Hiilisime ringi tänavuse Disainiöö näitustel ja seminaridel ning valisime välja tooted, mis kaunistaks iga Eesti kodu.

.

Koerajalutusrihm Fairy Dreams on Maarja Budelli looming, valminud mägironijate köiest ning topelt kaelaosaga. Mugav suurte koerte puhul ja sobib ka vees hullamiseks.

Disainer Rain Raidna valgusti Spirit pakub valguse ja varju mängu seintel ja lagedel. Kangaskupli tooni saab valida: kas erksa ja tähelepanu püüdva või tagasihoidliku, mis interjööri sulandub. Valminud 4Roomis.

Mari Aiti hommikusööginõude komplektis Tom peidavad tassid, kausid ja taldrikud oma tagasihoidliku tumeda kesta all erkroosat, talvesinist või mururohelist sisemust. Tomi vorme ja värve kombineerides saab igaüks kujundada endale mängulise komplekti.

Da Vindi Kood on tekstiilikunstnik Krista Leesi mustrivaip, kuhu on salakoodides üht ja teist kirja pandud.

.

Annike Laigo keraamiline seeria Naked Clay koosneb eri suurustes anumatest ning pakub savi ja glasuuri kombinatsiooni. Oma puhta vormiga mõjub vägagi uudselt ja kaasaegselt.

Janno Nõu ja Martin Pärna loovnurga­mööbel Hubert on tõstetud istmega, mis hoiab selja sirge ja meeled erksad ning millelt on ka hõlbus püsti tõusta. Valminud Softrendis.

Uued vaated taburetile Aavo Ermelilt: Ports M ja Ports L, millest üks on baaripukk ja teine tool.

Annike Laigo vaibaseeria Above The Shifting Skies püüab tabada sügavust, kolme mõõdet. Seda nii lõngade valiku, mustriskeemi kui ka tehnika abil.

Martin Saare disainitud Nesto on pesasarnane mikrokeskkond, kuhu varjuda, kui tarvis aeg maha võtta, teha tööd või puhata. Saadaval nii tugitooli kui diivanina või ka pöördjala ning lauaga.

.

Ene Raua magistritööst välja kasvanud keraamiline nõudesari Kosu on mõeldud väikelastele – ergonoomiline, käe suurusele vastava tassi ning söömist hõlbustava kausi ja taldrikuga.

Ökoloogiline Pillirookõrs (autorid Grete Riim ja Mihkel Tamm) on Saaremaa pilliroost valmistatud taaskasutatav ja komposteeritav joogikõrs. Tuul, meri ja päike trükivad igale kõrrele unikaalse mustri.

Martti Urma disainitud vineerist El Cubo pärineb justkui peajalgsete suguvõsast. Vaatamata ümarale vormile on asjake lõbusa liikuva loomuga. Hetkel töötab El Cubo öökapina, aga tulevikus tahab minna kõlariks õppima.

Tarmo Luisu valgustite Blister kasutusvõimalused on seinast seina, laest lakke, põrandast põrandani. Mittetänapäevaselt ei ole toode mõeldud lühiaegseks kasutamiseks; materjalid on vastupidavad ja taaskasutatavad, valgusallikaks kauakestvad säästlikud leedpirnid.

Iste + kuusejalg. Ahti Lille loodud igapäevaselt kasulik Pavo sobib mõnusaks istumiseks või kõrgendusastmeks lastele näiteks vannitoas. Jõuluajal saab augukesest läbi pista kuusejala, see pingutuskruviga kinnitada ja panna veekausike pingi jalgade vahele. Iste-aste on raskest täispuidust ja püsib alati püsti.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?