Kirjakülg

Kodukiri, 25. september 2018

Ajakiri oli täis ilusaid kodusid ja aedu. Rootsi vanamoodsa kodu elutuba mõjus veidi liiga süngena, aga köök ja lastetoad on küll kodused ja helged. Kasulik lugemine oli ka sellest, kuidas üürikas endale meeldiv miljöö luua – iseasi, kas omanik sellega nõus on.

Anu

Ajakiri tõi pärast sooja suve sügisesse. Augustis seda postkastist võttes oli isegi harjumatu – nii küpsed toonid. Aga septembris paistab kaas õdus js kodune. Tabasite meeleolu küll! Tumedamaid toone kohtab kodudes ja ka ajakirjades praegu harvem, kuigi vanas majas oleks need ajalootruud. Pruun mööbel ja tapeedid, mis ei määrdu ning kestavad kaua. Nüüd on kõik valge ja hall, mis on muidugi kerge ja avar. Ses suhtes oli Rootsi kodu huvitav vaadata, julge lahendus on ka vanaaegse tapeedi seina panek. Mul on emakodus tapeete mitme toa jagu – nõukaajal osteti ju tagavaraks, kui vähegi kenam leiti. Vaatan neid ja ära pole raatsinud ka visata. Ehk võtan julguse kokku ja panen ühte tuppa. Või saan kellelegi anda, läheb veel hinda.

Marit

.

Olen tudeng, nii meeldisid mulle kaks artiklit väikekorterist. Aasta elasin ühikas, nüüd võtsime sõbrannaga vanas majas korteri. Koridor on nii- öelda romantiliselt räämas, korter ise aga väga lihtsate vahenditega kaasaegseks ja pisut anonüümseks tehtud.

Oleme seda kodustanud taimede ja tekstiilidega. Nii olid ka soovitused üürika-eluks natuke juba tuttavad. Pärast oma majast tulekut olen õppinud elama väikesel pinnal. Saab küll. Unistan oma väikse korteri soetamisest, selle asemel et üüri maksta. Ses suhtes oli innustav noortest koduomanikest lugeda. Näiteks ideest Poolast mööblit tuua.

Plaanin kodus (üürikas ikka) teha ka retsepti järgi bataadifriikaid. Seni olen neid väljas süües proovinud ja on maitsenud. Loen alati ka toidu-uudiseid.

Johanna

Silva Ranniku on oma vana aia nii ilusaks kujundanud! Koos on ajaloolised taluaia taimed ja nüüd moes olevad voogavad peenrad. Vana saunamaja on õite keskel romantiline. See inglisepärane aed meeldis väga, ja veel siin meie Valgamaal!

Retseptidest meeldisid pontšikud. Lapsena külas sõin neid alati suure isuga, nii et ema etteheitva pilguga vaatas. Külas palju süüa polnud ju viisakas, oli siis perenaine teinud mis tahes hõrgutisi. Kodus meil pontšikuid ei tehtud, nüüd on paras aeg ise tegema hakata.

Eneli

.

Täname toredate kirjade eest! Auhinnad saavad Johanna (käärid) ja Anu (tatraretseptide raamat).

Kirjutage meile, kuidas meeldis oktoobri ajakiri. Auhinnaks on Fiskarsi klassikaks saanud käärid ja Kati Jaakoneni “Leivad ja leivahõrgutised”, kus sees 73 imehead retsepti.

Kirju ootame 15. oktoobriks aadressil: Kodukiri, Niine 11, Tallinn 10 414 või malle.pajula@kodukiri.ee

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?