Kõigile mõnus kodu

Christina Grossmann, Living4media, 31. mai 2018

Frida ja Niklas kujundasid 1967. aastal ehitatud maja küll oma meelt mööda, kuid kõik, kes sisse astuvad, tunnevad end seal kohe koduselt.

Vaade tänavalt. Camilla Isaksson / Living4media
Kuld tuleb hästi esile valgel taustal. Samas ei lase valge kullal liiga uhkeks minna.
Dekoratiivsed kuldpõrnikad peeglilaual.
Milline sissepääs! Pole küsimustki, mis siin soleerib ja kõigele järgnevale paljulubava noodi lisab.
Trepialune mahutab uhke kummuti.

”Minu stiili saab kirjeldada kui klassikaliselt elegantset,“ leiab Frida. Temal see sisekujunduspisik selles peres ongi. ”Mulle meeldib, kui õhus on kerget luksuslikkust. Aga samal ajal peab kodu olema praktiline, et kõik, kaasa arvatud lapsed, tunneksid end mugavalt.“ Ja tõepoolest, paari kolm last – Ester, Ellen ja Oskar – ­armastavad seda ruumikat maja, kus on hulgaliselt mängu­võimalusi.
Kui Frida ja Niklas maja 2010. aastal ostsid, tuli seda remontida, et avarat tunnet saada. Nüüd on interjöör puhas ja naiselik, kuid mitte liiga tütarlapselik. Antiikmööbel ja -valgustid kõrvuti moodsate elementidega. Sisustust liidavad roosad ja sinised toonid ning messingist detailid.

Kuhu tullakse kokku

”Soovisin, et kodu oleks õdus. See peab olema koht, kuhu tullakse kokku. Mulle meeldib korraldada suuri pidusid ja eineid,“ räägib Frida. Lastega peres soovitab ta kulukamad detailid, näiteks valgustid ja maalid, paigutada kohtadesse, mis pole väikelaste tegutsemisala. ”Oleme püüdnud luua siia ajatuse ja kestvuse tunnet.“

Maja sooviti teha igale pereliikmele meeldivaks. Et lapsed saaksid end vabalt tunda. Et perel oleks mõnus olla koos nii köögis, elutoas kui aias. Et täiskasvanuil oleks mugav külalisi vastu võtta.
Avar esik on elegantne, mitte just traditsiooniliste lillmustriga plaatidega põrandal. Pärandina saadud kuldraamiga antiikne peegel pakub võimalust enne väljumist endale kiire pilk peale visata ja rokokoolaud selle ees on hea koht, kuhu koju tulles võtmed jätta. Laua marmorplaati ehivad mõned messingist putukad ja vaas värvirõõmsate lilledega. Lühter annab muljetavaldavale sissepääsule šiki lõppviimistluse.

Valge annab tubadele ühtse näo.
Köögimööbel on lihtne, asjad on kappides peidus.
Graafilised lehed köögiseinal lisavad värvi.
Kõik vajalik on käepärast.
Julge must kontrast rõhutab einestamisala.
Avar avatud esik annab vaba jooksuruumi.
Lastel on oma mängutuba.

Mängutoas laua taga saab ka joonistada või õppida.

Rahulik taust ja pastelltoonid

Esikust viib trepp üles, et jõuda erksasse elutuppa ja kolme magamistuppa. Tüdrukutel on oma tuba, Oskar on veel vanemate juures. Majas on läbivalt valged seinad, valge puitmööbel ja põrandad, see loob rahuliku tausta pastelltoonidele ja iga toa kergelt omanäolisele stiilile.
Allkorrusel asuvad köök, mängutuba ja esinduslik elutuba. Köök ja söögiala on lahendatud lihtsalt – musta ja valgega. Samas ilmestavad sellist tausta üksikud värvilaigud, nagu roosa tool või lilled vaasis.

Lastele on eraldi mängutuba, tõeline iga lapse unistus mängu­köögi, diivani, nunnu kiiklamba ja paljude mängudega. Samuti on siin laud kodutööde tegemiseks ja ovaalne peegel, et oma välja­nägemine üle vaadata.
Elutuba on valge ja sinisega, rohkete patjade ja mugava diivaniga. Siingi annab luksuslikkuse puudutust lühter. Pere armastab elutuppa koguneda ka külmadel talveõhtutel, et siin kamina ees istuda.

Perenaine armastab värskeid bukette.
Messingi ja kulla toonidest tekib luksuse puudutus, nagu perenaine sooviski.
Detail elutoa laualt.
Värvi annavad sinine ja roosa.

Kummalgi tütrel on oma tütarlapselik tuba.

Ülakorrusel on lihtsam elutuba, kus pere saab koos diivanil mõnuleda.


Tepitud tekk ja pikad kardinad lisavad elegantsi.

Mustvalged fotod mustades ja valgetes raamides.
Kergelt luksuslik on ka voodipeats.
Kuigi lastel on eraldi mängutuba, jagub lelusid ka nende tuppa.
Ohtralt rõõmsaid roosasid panipaik-karpe.
Roosa ja valge, nii tapeedil kui ka tekstiilidel.
Selle peegli ees saavad tütred end keerutada.
Uhkemad roosad kleidid esil.
Särav padi lisab vahva vindi.

Maagiline ja õdus

Päikselistel päevadel pääseb elutoast ja köögist hõlpsalt õue. Katusega lehtlasse mahub suur laud ja küllaldaselt toole. See on pere lemmikpaik kohvi joomiseks ja mõnusateks ampsudeks. Samuti suvisteks ühisüritusteks. Õunapuud pakuvad magusaid lõhnu, vilju ja varju ning rohelus annab privaatsust ja kaitseb õues istujaid tuule eest. Lastele meeldib olla oma telgikeses ja sinna sõpru kutsuda.

Sellise mõnusa aiaga pere võiks armastada suve, kuid sama palju meeldib neile ka talv. Külmadel päevadel teevad nad elamise võimalikult õdusaks ja Frida pingutab kogu hingest ka pühade­dekoratsioonide nimel, et luua maagilist õhustikku.
Aga olgu suvi või talv, see kodu on alati kena. Siin pööratakse tähelepanu detailidele ja see on unistuste kodu tõesti kogu perele. KK

Ka õues on valge mööbel ja rohkelt õisi, needki valged.
Suvine kohvilaud kaetakse õue.


Parimad palad.

Lisaks mängumajale on suvel tore olla ka telgis.

SAMAS STIILIS
SAMAS STIILIS

Pleed. H&M Home, 39.99
Jänku kui uksestopper. Järve Selver, 10.99

Pokaalkauss, roosa. 44.95, prismamarket.ee

Kõrgem tumba. Järve Selver, 29.90
Madalam tumba. Järve Selver, 36.90

Pokaalkauss. 29.90, prismamarket.ee

Kuldne vaagen. Tallinna Kaubamaja, 159.99

Lastega pere nipid

Kulukamad sisustusdetailid ei asu laste tegutsemisalal.
Lastel on oma mängutuba, kus on rohkelt loovaid võimalusi.
Suvel on lastele õues tore telk, kuhu saab sõpru mängima kutsuda.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?