Aasta Kodu 2016 võidukodud

Fotod Priit Grepp, 26. veebruar 2017

 

Aasta Kodu peapreemia

Aasta Kodu peapreemia

3200 eurot firmalt K-rauta
Katrin ja Mikk Maivel Tallinnast

Merike Hirvoja, K-rauta:

Peapreemia pälvinud kodu on harmooniline ja hubane. Tänu terviklikule sisekujundu­sele on noor pere toonud algul tühja ja kõledasse uusarenduskorterisse mõnusat kodusust. Planeeringu võimalusi on kasutatud optimaalselt. Pere on loonud loodusest inspireeritud kombinatsiooni, mille osaks on rohelised puud, kollane päike ja kuldne puidutoon. Korteri sisustamisel on sobitatud harmoneeruvaid värvitoone, mustreid ja viimistlusmaterjale, lisaks on kasutatud põhjamaist Ikea mööblit. Eriliselt püüab pilku puumotiividega seinakate, mis on sobivaks jätkuks aknast avanevale männimetsale.

Rahva Lemmik 2016

Rahva Lemmik

650 eurot firmalt K-rauta
Aive ja Andrus Hiiepuu Pärnust

Merike Hirvoja, K-rauta:

Rahva lemmikuks valitud kodu murrab põhjamaiseid traditsioone. Selles on ohtralt kirkaid värve ja palju mustreid. Juba esmapilgul märkad, et siin elavad loomingulised inimesed, keda iseloomustab muretu stiil ja heas mõttes boheemlikkus ja eklektilisus. Kodu teevad eriti huvitavaks isikupärased mööblilahendused ja silmatorkavad valgustid.

Remondipreemia

Remondipreemia

1000 euro väärtuses tööriistu firmalt AEG Powertools
Triin Tisler Kuressaarest

Margus Mänd, AEG Powertools:

Preemia saaja on loonud valgusküllase, heledates toonides romantilise kodu. Esil on rohkelt puitmaterjali, mis on jäetud puidutoonidesse. Eriti jääbki silma vana puidu kasutamine ja taastatud mööbel. Arvestades korteri väikest pinda, on kõik ruutmeetrid taibukalt kasutusse võetud.

Hea tundega kodu preemia

Hea tundega kodu preemia

1000 eurot firmalt Seesam Insurance
Katrin ja Rainer Aunpu Tallinnast

Tiia Prööm, Seesam Insurance:

See kodu on heaks näiteks, et kunst ei pea olema üksik raamitud pilt elutoa seinal. Kunsti ja vanamööblit on majas palju, samas on saavutatud hea tasakaal vanade asjade ja tänapäevase eluruumi vahel. Värvilaigud õigetes kohtades, ajaloolised esemed ja tänapäevased elemendid kõrvuti, kõik see annab kokku hea ja sooja tunde. Tegemist ei ole ülekujundatud näidiskoduga, siin elataksegi päriselt!

Parima valguslahenduse preemia

Parima valguslahenduse preemia

650 eurot firmalt Hektor Light
Kertu ja Andres Märtin Tartust

Ülle Jõks, Hektor Light:

Selles kodus ei kõneta ainult kaasaegselt stiilipuhas valgustite valik, vaid kindlasti ka valguse oskuslik jagamine ja suunamine ruumides. Kohe paistab silma, et selle teemaga on eelnevalt tegeldud, valgustus on läbi mõeldud ja planeeritud, valgustikohad hästi kavandatud. Tulemuseks on hea ruumide üldine valgustatus, samas hubasus, mille tagavad just eri kõrgustelt valgust suunavad seinavalgustid. Tavapärase ühe lae­valgusti asemel on oskuslikult grupeeritud sarnaseid kuppel­valgusteid, mis on toodud lauapindade kohale. Need mõjuvad ruumis suursuguselt ning valgustavad lauapinda ulatuslikult. Nutikas lahendus on leitud kaldlaega ruumides, kus oskuslikult paigutatud üla- ja alavalgusega seinalambid annavad valgust ka trepipiirdel. Laepinnalt tagasi peegelduv valgus täidab ruumi üldvalgusega, samas kui suunatavad seinavalgustid valgustavad ära ka äärealad.

Köögipreemia

Köögipreemia

1000 eurot firmalt Arens

Katrin ja Mikk Maivel Tallinnast
Aune Meelind, Arens:
Uusarenduste korterite isikupärane kodustamine pole kerge ülesanne. Tänavune köögipreemia läks just sellisele julge värvilahendusega kodule, kus köök moodustab osa harmoonilisest tervikust. Paljude traditsiooniliseks kujunenud, maitsekate ja turvaliste, heledas gammas skandinaavialiku hõnguga köökide kõrval mõjub võiduköök värskelt ja eristuvalt. Lakoonilise kompositsiooniga köögimööbli kollakasroheline värv haakub kenasti tekstiilide-tapeetidega. Efektse tulemuse annab musta tooni söögilaua ja toolide, samuti tumedate valgustite kasutamine. Meeldib ka antiikse kapi kasutuselevõtt ja selle soe puidutoon.
Elutoapreemia

Elutoapreemia

650-eurone kinkekaart Skanolt
Lembe Lemmiksoo Pärnust
Ljubov Burtseva, Skano:
See korter on elav, positiivne, kerge. Pastelsed toonid on kombineeritud erksate aktsentidega: illustreeritud padjapüüride, piltide, kuldsete aksessuaaridega. Originaalsed ajalooga detailid: valgusti diivani kõrval, puidust karniis elutoa ukse kohal, vanast uksest valmistatud esiku­nagi. Mööbli kuju on lihtne, aga funktsionaalne, samas kerge ja elegantne. Sisustus on loomulik ja omanäoline. See korter kutsub kodus olema, avarates ja heledates ruumides on rahulik ja lõõgastav atmosfäär.
Parima värvilahenduse preemia

Parima värvilahenduse preemia

650 eurot firmalt Värvikeskus
Piret Vihmar ja Kaarel Julge Tallinnast
Eve-Lii Sandre, Värvikeskus:
Selles kodus on tunda lustlikku värvirõõmu, kuid ometi on osatud värve oskuslikult doseerida, nii et need mõjuvad ergastavate aktsentidena rahulikul, neutraalsel foonil ega muutu tüütult pealetükkivaks (mis nii mõnigi kord värvi armastavate inimeste kodudes juhtuda võib). Ka väärib tunnustust kodukujundaja värvivaist või teadlik oskus sobitada omavahel kokku värve, mis esmapilgul üksteisest kardinaalselt erinevad. Siin kodus on nii Skandinaavia hõngu kui ka mitmeid Pinteresti jälgijatele tuttavaid elemente. Kujundades ei ole mindud rangelt ühte rada, vaid lähenetud mänguliselt ja loominguliselt. Nii on sündinud hubane loomulik tervik, mis peegeldab selle elanike püüdeid, kuid on kindlasti ka kadestusväärne lapsepõlvekodu pere noorimatele.
Detailipreemia

Detailipreemia

650 eurot firmalt Schneider Electric
Anni Peebo Tallinnast
Kaupo Reedo, Schneider Electric:
Väike korter on stiililt puhas. Vähestele ruutmeetritele on õnnestunud mahutada köök, elu- ja magamistuba nii, et üks ei sega teist. Silma jäi kaval ruumijagamislahendus ümbertõstetava kanga näol. Meeldib, et stiilipuhast ja rahulikku joont on järgitud ka detailides: leitud on nutikas peidukoht teleri ruuterile-digiboksile, mis täidab ühtlasi ka lilleriiuli funktsiooni. Lülitid ja pistiku­pesad järgivad vana hoone stiili ja sobivad antud interjööri täiuslikult. Nõuab palju nuputamist ja planeerimist, et paigutada väiksesse ruumi kõik eluks vajalik nii, et igal asjal oleks oma koht ja miski ei riivaks silma.
Leidliku vannitoa preemia

Leidliku vannitoa preemia

500 eurot firmalt Geberit
Andres Arro Tallinnast
Pekka Porkanen, Geberit:
Avaras loftis toetab iga detail üldist tervikut. Samas on korrustel pisut erinev stiil. Alumisel korrusel on nähtavad puhtad tellis- ja betoonpinnad. Vannitoa keerdtrepi paljast betooni toovad esile valamu terasraamil alusriiul ja aksessuaarid. Mustriline kuusnurkne põrandaplaat, mis seob omavahel ka tualettruumi ja sauna duširuumi, pehmendab toorest materjali. Duširuumis meeldis, kuis muster ronib osaliselt seinale. Teisel korrusel on üldmulje palju pehmem, nähtaval on puittalad ja krohvipinnad. Eluruumi üldine soojus kandub üle ka vannituppa. Valamukapp ja peeglikapp on puidust, vahvad käterätikonksud ja pastelne dušikardin. Hea keraamiliste plaatide valik nii seinal kui põrandal. Sanitaarkeraamika ja segistid on stiililt sobivad.
Stiilse kodu preemia

Stiilse kodu preemia

500-eurone kinkekaart firmalt Kodusalong
Kertu ja Andres Märtin Tartust
Herle Mangus, Kodusalong:
Stiilse kodu auhinna pälvis seekord Tartus, armsas Karlova linnajaos asuv hubane stiilipuhas kodu. Pilte vaadates tekkis kohe tunne, et seal võiks ka ise elada. Terve kodu oli üks tervik, hästi läbi mõeldud ruumilahenduse ja huvitavate detailidega. Erilist tähelepanu pälvis tore lastetuba, mis polnud lahendatud sugugi tavaliselt. Stiililt oli terve elamine helge, valge ja skandinaavialik, mõne luksuslikuma detailiga.
Patrooni eripreemia

Patrooni eripreemia

Kalamaja Printsessilt 50-eurone kinkekaart
Annelis Rum Tallinnast
Karin Rask, Aasta Kodu 2016 patroon:
Võluv oli selle kodu ühtne ja helge sisekujunduslik lahendus. See elamine mõjub soojalt ja päikseliselt. Muljetavaldavalt oli miksitud Eesti disaini ajalooliste ja omaloodud asjadega.
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?