Külvikuu veebruar

Eva Luigas, 25. jaanuar 2017

Veebruaris külvamiseks tasub valida nii lilletaimede kui köögiviljade hulgast need kultuurid, mille ettekasvatusaeg on pikk. Siis jõuavad nad meie lühikesevõitu suvega õitsema minna ja ka saagi valmis küpsetada.

Punaselehelise rebasheina ehk amaranti pisivõrsed.


Köögiviljadest ja maitsetaimedest võiks nüüd mulda pista söödavad kibepiprad ja magusad piprad ehk tšillid ning paprikad, rosmariini, lavendli, tüümiani ja aedsalvei seemned. Erilisi taimi kasvatada ihkajale võib soovitada veel muskushibiski ehk okra ja sidrunheina seemnete muldapistmist.

Suvelilledest on paslik külvata järgmisi: aed-raudürt, alatiõitsev begoonia, mugulbegoonia, argentiina raudürt, gasaania, kalevikepp, lavendel, leeksalvei, lobeelia, peiulill, petuunia, südajas suutera, thunbergia, vanikkuljus, viirpelargoon, võõrasema jpt.

Üheaastastest lehtdekoratiivsetest taimedest on külviaeg kätte jõudnud hõbepaelal ja viltlehel.

Hiina lehtnaeri ehk paksoi pisivõrsed.

NB! Veebruar on just paras aeg, et aknalaudadelgi söögikraami kasvatamisega algust teha.
Selleks sobivad kõige paremini kiirelt idanevad ja peatselt saaki andvad taimed.

Kiirekasvuliste salatitaimede seemnepakkidel on tihti kahte sorti märkeid:

Micro-Leaf – tähistab taimi, mille lehed on juba titest peast söögikõlblikud. Nendeks on kõik redised, lehtsalatid, lehtrõigas, spargelkapsas, lehtkapsas, sinep, rukola, basiilik, rebashein jpm.

Cut & Come Again – tähistab taimi, mis pealsete tagasilõikamise järel kiirelt taastuvad ning uue lehemassi kasvatavad. Tagasilõikamisel ei tohiks taime juurekaela vigastada. Siin on valikus samuti erinevad lehtsalatid, misuuna, lehtkapsad, spinat, rukola, sinep, basiilik jpt.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?