Skandinaavialikult šikk

Piret Tali, 25. jaanuar 2017

Pärnu vanalinnas, aadressil Kuninga 11 avatud hotell Frost Boutique, kohvik Mon Ami ja sisustuskauplus Home Butiik pakuvad silmale elegantset mahedat õdusust.

Restoran Mon Ami asub küll soklikorrusel, kuid mõjub valge ja helgena.
Huvitav avatud lahendus.
Mon Amis on kasutatud rohkelt ajaloolist puitu, ka kamina ümber. Puidust on ka paljud detailid, sealhulgas mänguasjad.

Ehkki sisustuses on palju küünlaid ja kaminaid ning jäiselt sätendavaid luksuslikke esemeid, ei tulene hotelli nimi inglise sõnast frost (härmatis, jäine), vaid Pärnu ajaloost – postiülem Joachim Frosti nimest, kellele see krunt kunagi kuulus. Just siin asus ka trükikoda, kus 160 aastat tagasi hakati trükkima esimest perioodiliselt ilmuvat eestikeelset ajalehte Pärnu Postimees.
Kuna tegu on pereettevõttega, siis on hotellis kõige enam tunda ema Mare Liidemaa käekirja. Sisekujunduses näeb rohkelt ajalooga puitu (niivõrd, kui seda pärast hoone põlengut alles jäi) ja seotud seda skandinaavialiku stiili ja luksuslike aksessuaaridega, mis loob koduse ja hubase meeleolu.
Tütar Merli Liidemaa juhatatava Home Butiiki tooteid on palju kasutatud ka butiikhotelli, kohviku ja salongi sisustuses. Näiteks Taani brändi Lene Bjerre tooteid ning prantsuspäraseid shabby chic sisustusesemeid kaubamärgilt Mathilde M.

Mitmes itoas on naturaalne rohmakas puit koos elegantsete elementidega, nagu lühter või nahk.
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?