Rikkalikult halli

Anna-Liisa Reppo, 25. jaanuar 2017

Angeelika Kangi kodu juurde käivad 50 halli varjundit, vannillisegune saialõhn ja kolm meest.

Angeelika Kang Kalev Lilleorg / Kroonika

1 Kodune tunne…

…seostub mulle inimeste ja lemmikloomadega. Meie peres on kolm meest: minu 14-aastane poeg Mark, 22-aastane Sten ja abikaasa Märt. Lisaks on meil pommeri tõugu koerake Nööp ja briti lühikarvalised kassid Mia ja Guido.

2 Erilisim ruum

Köök. See on meie kodu kõige suurem ruum, kus on ühendatud nii köök kui elutuba. Kogu elu ja tegevus keerleb seal ja selle ümber – seal saab kokku pere.

3 Kodu helid

Muusikaks minu kodus on kas vaikus, mida jumaldan, kui päeval üksi kodus olles arvutis oma igapäevatööd teen. Muul ajal aga eri tüüpi meditatiivsed ja rahustavad muusikastiilid, mis õnneks meeldivad ka minu vanemale pojale.
Helid minu kodus seostuvad kamina praksumise, kasside kräunumise, koera haukumise ja köögis kasutatavate köögimasinate helidega.

4 Lõhnad

Pigem magusat laadi. Jumaldan vanilli, tänu ruumilõhnastile hõljub selle lõhn igas toas. Veel on tunda värskelt küpsetatud juuretisesaia, piparkookide, värskelt jahvatatud kohviubade lõhna.

5 Kangad

Olgu naturaalsed. Jumaldan linast, siidi segu, puuvilla. Kassidele meeldib see ka, nad üritavad aeg-ajalt oma küüsi seal teritada.

6 Inspiratsioon maailmast

On kindlasti seotud Lõuna-Euroopaga. Need naturaalsed kangad, mahedad, pastelsed toonid ja aegumatu klassika on just see, mis mind kõnetab.

7 Reisidelt toon koju

Köögividinaid ja teisi ilusaid asju, mis sobivad ka kööki – veiniküülerid, pildiraamid, küünlad…

8 Värv kodus

50 halli varjundit. No ehk mitte päris nii palju, aga halli varjundeid on tõesti rikkalikult. Hall on nii rahustav ja tasakaalustav toon. Ka meie lemmikloomade kasukavärvid on kuidagi sattunud selle järgi.

9 Kunst

Puudub hetkel täielikult. Sõpradelt pulmadeks saadud maal meist enesest on küll väga eriline, aga värvigamma on liiga ere meie interjööri. Oleme veel selle oma ja õige otsingutel.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?